fbpx
Cover FB FizjoDofinansowania
Angitia

Angitia

Cześć, tu Akademia Angitia!
Tworzymy, rozwijamy i organizujemy szkolenia dla fizjoterapeutów, lekarzy i masażystów.

Kursy online dla fizjoterapeutów – jak pozyskać dofinansowanie?

Kursy online dla fizjoterapeutów - rodzaje

25 marca 2020 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wprowadziła możliwość korzystania z usług rozwojowych również w formie zdalnej. Taka decyzja została podyktowana wprowadzeniem ograniczeń w organizowaniu zgromadzeń ze względu na pandemię koronawirusa. Reakcja PARP-u była odpowiedzą na masowo odwoływane kursy dla fizjoterapeutów w całym kraju. 

PARP dopuścił dwie możliwe formy kształcenia zdalnego: 

 • w czesie rzeczywistym
 • e-learning
Kursy online dla fizjoterapeutów w czasie rzeczywistym to najbardziej zbliżona forma do kursów stacjonarnych. W trakcie kursu fizjoterpaeuta może uczestniczyć w interakcji z prowadzącym oraz pozostałymi uczestnikami. Udział w kursie zdalnym w czasie rzeczywistym zwykle odbywa się przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi online do video konferencji takich jak Zoom czy ClickMeeting.
 
E-learing to bardzo wygodna forma kształcenia na odległość dla aktywnych zawodowo fizjoterapeutów. Kurs odbywa się poprzez dedykowaną platformę edukacyjną, która została „nakarmiona” materiałami do samodzielnej nauki. Zgadnie z harmonogramem kursu, fizjoterapeuta otrzymuje dostęp do materiałów i czas na zapoznanie się z nim zwykle w cyklach tygodniowych, a całość zakończona jest testem. Wygada tej formy polaga na tym, że to fizjoterpaeuta wybiera dogodny dla siebie czas na naukę.
 

Czy kurs online uprawania do otrzymania certyfikatu?

Wszystko zależy od organizatora kursu w formie zdalnej i od tego jakie standardy nauczania reprezentuje.  Zakładając, że kurs organizowany czy to w czasie rzeczywistym czy w formie e-learningu jest zgodny z prawem oświatowym i organizator dodatkowo posiada akredytację Kuratorium Oświaty to uzyskany certyfikat jest tak samo ważny jak po ukończonym szkoleniu stacjonarnym. 

Zalety i wady kursów online dla fizjoterapeutów

Zalety

kursów online
 • Dostęp z każdego miejsca
 • Uczysz się kiedy chcesz
 • Pełnoprawny certyfikat
 • Interakcja z uczestnikami i prowadzącym
 • Nie wymaga ingerencji w oprogramowanie komputera

Wady

kursów online
 • Ograniczona dostępność kursów
 • Tylko części praktyczne kursów lub praca z modelami zdalnymi

Czy na kurs online można pozyskać dofinansowanie?

Operatorzy realizujący nabór wniosków o dofinansowanie na kursy dla fizjoterapeutów w ciągu ostatnich tygodni byli zobowiązani dostosować wewnętrze regulaminy naborów do nowych wytycznych PARP-u. Wprowadzone zmiany dotyczyły przyjmowania i rozliczania wniosków dotyczących kursów zdalnych. Obecnie możemy wyróżnić trzy typy naborów:

 1. Nabór na usługi stacjonarne
 2. Nabór na usługi zdalne
 3. Nabór mieszany

W Fizjodofinansowania.pl stale monitorujemy wszystkie programy dofinansowań do kształcenia, również online. Wypełniając krótki formularz na naszej stronie będziemy sprawdzać je również dla Ciebie! Sprawdź jakie to proste.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email